اجرای پروژه های توسعه ای ”ومعادن“ با سرعت پیگیری شود

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن از اجرای هفت طرح پیشران در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد .
اجرای پروژه های توسعه ای ”ومعادن“ با سرعت پیگیری شود

اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با بیان اینکه اولین طرح، نیروگاه 360 مگاواتی اواخر اردیبهشت ماه افتتاح شد ، گفت : این نیروگاه در کمتر از 11 ماه ساخته شد و با حضور ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید. همچنین، یک نیروگاه بخار 360 مگاواتی دیگر نیز در حال ساخت است که راندمان را به 53 درصد افزایش خواهد داد.

وی همچنین از پیشرفت 54 درصدی کارخانه آهن اسفنجی اردبیل با ظرفیت 1.1 میلیون تن و سرمایه‌گذاری 114 میلیون یورو خبر داد و افزود : این کارخانه تا سال آینده افتتاح خواهد شد. علاوه بر این، کارخانه آهن اسفنجی بیجار با ظرفیت 1.6 میلیون تن و سرمایه‌گذاری 147 میلیون یورو، تاکنون 35 درصد پیشرفت داشته است.

دیگران چه می خوانند:

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات اعلام کرد : پروژه آهن اسفنجی 1.1 میلیون تنی در اقلید استان فارس با رشد 20 درصدی و سرمایه‌گذاری 120 میلیون یورو در حال انجام است. وی همچنین افزود : عملیات ساخت کارخانه کنسانتره دو و نیم میلیون تنی شرکت صبا نور با سرمایه‌گذاری 9000 میلیارد تومان در حال اجرا است.

سعدمحمدی در ادامه توضبح داد : پروژه گندله‌سازی یک میلیون تنی در بیجار با 51 درصد پیشرفت، تا سال آینده به پایان خواهد رسید. همچنین، پروژه جانجا در سیستان و بلوچستان با سرمایه‌گذاری 400 میلیون یورو در حال احداث کارخانه 130 هزار تنی کنسانتره مس و کارخانه لیچینگ برای تولید کاتود است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در ادامه از پروژه جانجا در سیستان و بلوچستان یاد کرد و گفت: این پروژه در یکی از مناطق محروم کشور قرار دارد و با سرمایه‌گذاری 400 میلیون یورو، کارخانه 130 هزار تنی کنسانتره مس در حال احداث است. همچنین یک کارخانه لیچینگ نیز در این منطقه در حال ساخت است که قادر به تولید کاتود از خاک‌های اکسیدی و تبدیل سولفورها به کنسانتره خواهد بود.

سعدمحمدی در ادامه از سرمایه‌گذاری در پروژه تسمه نقاله الشتر و پروژه فروآلیاژ شیروان نیز خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت فولاد مبارکه انجام می‌شود.

وی افزود: در دو سال گذشته بالغ بر 150 هزار متر حفاری اکتشافی انجام داده‌ایم و 15 دستگاه جدید حفاری اکتشافی خریداری شده است. این اقدامات باعث شده است که ما ذخایر نزدیک به 240 میلیون تن ذخایر جدید اکتشاف کنیم که ارزش برجاش بیش از 750 میلیون دلار است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در پایان اعلام کرد : اکتشافات جدیدی در سیستان و بلوچستان و منطقه نازیل در حال انجام است و نتایج خوبی به دست آمده است. وی در پایان گفت : برنامه‌ریزی برای احداث کارخانه دو میلیون تنی کنسانتره جدید نیز در دستور کار قرار دارد.


 

اجرای پروژه های توسعه ای ”ومعادن“ با سرعت پیگیری شود

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟