تقدیر معاول اول رئیس جمهور از مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به عنوان پیشتاز اقتصاد ایران

معاون اول رئیس جمهور در آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصاد ایران از مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان یک مجموعه خوش‌حساب مالیاتی و خوشنام در عرصه اقتصاد و همچنین عملکرد شفاف این شرکت تقدیر کرد.
تقدیر معاول اول رئیس جمهور از مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به عنوان پیشتاز اقتصاد ایران

آیین تجلیل از فعالان پیشتاز اقتصادی (رسم درستکاری) با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی، صبح امروز، دوشنبه 3 بهمن، در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.در این مراسم، معاون اول رئیس جمهور در این همایش طی سخنانی، با ارائه لوح سپاس از محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به عنوان یک مجموعه خوش‌حساب مالیاتی و خوشنام در عرصه اقتصاد و همچنین عملکرد شفاف این مجتمع بزرگ فولادی تقدیر کرد.

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، ضمن تقدیر از زحمات احسان خاندوزی طی یک سال گذشته، بیان کرد: وزیر اقتصاد خط سیر درستی را در جهت بهبود تعامل دولت و بخش خصوصی در پیش گرفته است. بزرگ‌ترین مشکل اقتصاد ما در حال حاضر، نه تحریم‌ها و نه مسائل مالی‌، بلکه عدم تقویت بهینه بخش خصوصی‌ست. از ابتدای انقلاب و از زمان جنگ تاکنون هرکجا که مردم پا به میدان گذاشته‌اند، مسیر به خوبی طی شده است اما متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم در اقتصاد از پتانسیل بخش خصوصی به بهترین نحو استفاده کنیم.

دیگران چه می خوانند:

احسان خاندوزی ضمن اشاره به فرایند اخذ مالیات در گذشته، بیان کرد: نظام پاداش و جزا نه تنها تاکنون به نفع تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نبوده، بلکه تسهیلگر فعالیت های سوداگری و مخل اقتصاد بوده است و باید این فرایند اصلاح شود تا مولدان اقتصادی ترغیب به فعالیت شوند.

وی افزود: فلسفه اصلی این گونه برنامه ها شناسایی و تشویق تولیدکنندگان است، چرا که از ابتدای دولت، رئیس محترم جمهور تاکید ویژه ای بر تسهیل و رونق بخش تولید داشته اند.

خاندوزی ادامه داد: اهتمام ما بر این است که کمترین وقت از فعالان اقتصادی در فرآیندهای اداری گرفته شود، مراجعات حضوری را حذف و فرآیندهای اداری و مالیاتی را کاملاَ الکترونیکی کنیم.

در ادامه مراسم از مدیران واحدهای صنعتی فعال در حوزه ICT، دارو، پتروشیمی و... نیز تقدیر به عمل آمد.

همچنین در انتهای برنامه از طرح «تراز» رونمایی شد. این سامانه طرحی است که برای حمایت و تشویق از شرکت های خوش‌حساب و خوشنام بخش خصوصی تعریف شده است.

لازم به ذکر است این همایش با دعوت از 200 شرکت خصوصی برگزار شد و از 10 شرکت برتر تقدیر به عمل آمد. تقریباً تمام شرکت‌های حاضر در این همایش از بخش خصوصی انتخاب شدند؛ چرا که هدف از برگزاری آن تقدیر ویژه از شرکت‌هایی است که بدون ارتباط و یا کمک دولت، عملکرد مناسب داشته اند.

<a target=فولاد مبارکه" src="https://static3.shomanews.com/servev2/K6USWBpf9UXR/b54EPYiYwLU,/%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D9%87.jpg" />

تقدیر معاول اول رئیس جمهور از مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه به عنوان پیشتاز اقتصاد ایران

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟