عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در گام پایانی

پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج 27 کیلومتر می باشد که با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال و نصب تجهیزات تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شد.
عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در گام پایانی
دیگران چه می خوانند:

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، حبیب ا... علی اصغری در بازدید جمعی از خبرنگاران رسانه‌های سراسری از روند عملیات اجرایی سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج اظهار داشت: این طرح یکی از مهمترین رویدادهایی بوده که برای بهبود کیفیت آب شرب شهر سنندج  با بودجه 850 میلیارد تومانی در مدت کمتر از دو سال و با همت ‌و تلاش قریب به 600 نفر از مهندسان و کارگران ایرانی که اکثراً بومی استان کردستان بوده اند، به این مرحله رسیده است و انشالله به زودی مردم شهر سنندج از نعمت آب شرب با کیفیت بهره‌مند خواهند شد .
مجری این طرح افزود : پروژه خط انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج 27 کیلومتر می باشد که در حال حاضر با اتمام لوله گذاری مسیر انتقال تا ورودی تصفیه خانه آب سنندج جهت تست هیدرو استاتیک آبگیری شده است . 
وی افزود : عملیات ساختمانی و لوله گذاری و همچنین نصب تجهیزات انتهای پروژه در محوطه تصفیه‌خانه آب سنندج نیز در مرحله تکمیل است .
میزان پیشرفت کل پروژه تاکنون به 97 درصد رسیده است و با برنامه ریزی های انجام شده پس از اتمام عملیات اجرایی باقیمانده به زودی شاهد افتتاح پروژه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج خواهیم بود . 
شایان ذکر است طول کلی مسیر پروژه آبرسانی از منابع آبی استان کردستان به شهر سنندج حدود 60 کیلومتر و ارتفاع پمپاژ 480 متر است که در این میان  27 کیلومتر از این مسیر با لوله‌های فولادی به قطرهای 1400 و 1200 میلی‌متر منشعب شده و با بهره برداری از آن سالانه امکان انتقال 57 میلیون متر‌مکعب آب به تصفیه‌خانه آب شهر سنندج برای جمعیتی معادل 700 هزار نفر، در افق سال 1425، ایجاد شده است تا مردم از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره‌مند شوند

عملیات اجرایی انتقال مستقیم آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در گام پایانی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟